Filmografia

MyTimeNow2010

TYTUŁ: My Time Now! TYP: film dokumentarny PREMIERA: 2010 rok

PEŁNY DOKUMENT: OBEJRZYJ!

OPIS: Pierwszy film dokumentarny przybliżający historię Nicki Minaj. Dokument wyprodukowany przez MTV ukazuje karierę i życie prywatne raperki tuż po tym jak jej debiutancki album „Pink Friday” pojawił się na półkach sklepowych. W filmie zobaczyć możemy m.in. jak Nicki przygotowywała się do swojego pierwszego występu na gali Video Music Awards z Will.I.Am, jak wyglądały prace w studio oraz jaki kontakt ma ze swoją ekipą i rodziną.


nickicartoon

TYTUŁ: The Cleveland Show TYP: kreskówka PREMIERA: 4 listopada 2012

OPIS: Cleveland Brown razem ze swoim synem Juniorem, przenosi się do miasta w stanie Wirginia, aby móc ułożyć sobie życie na nowo wraz z dawną miłością Donną. W drugim odcinku czwartego sezonu (Menace II Secret Society!) pojawia się postać Nicki Minaj – przywódczyni stowarzyszenia The Hip Hop Illuminati, którego głównym celem jest zniszczenie kariery Keny West’owi.


iceage

TYTUŁ: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów TYP: film animowany PREMIERA: 27 czerwca 2012

PEŁNY FILM: OBEJRZYJ!

OPIS: Kolejna część filmu zaczyna się tak jak w poprzednich częściach od epizodu z Wiewiórem, który szuka dobrego miejsca aby stłuc żołądź. Gdy w końcu znajduje dobre miejsce i ciska nim o ziemię, zamiast skorupki orzecha pęka skorupa ziemska. Następuje wielkie trzęsienie, w efekcie którego kontynenty oddzielają się od siebie. Trzej bohaterowie – mamut Maniek, leniwiec Sid i tygrys szablozębny Diego – lądują na krze, która unosi ich na szeroki ocean. Tam łapie zwierzaki banda piratów pod dowództwem Gigantopiteka, kapitana Flaka. Maniek, Sid i Diego to nie pierwsi jeńcy morskich rozbójników. W ich sidła wcześniej trafiła też Shira, tygrysica szablozębna. Zgodnie z zasadą, że wrogowie naszych wrogów stają się naszymi przyjaciółmi, Shira dogaduje się z Mańkiem, Sidem i Diego. Razem spróbują przejąć okręt, aby wrócić do stada. Sid znajduje swoją babcię, a tygrys Diego zakochuje się w Shirze – białej i pięknej tygrysicy szablozębnej.

ROLA NICKI: Podkładanie głosu pod postać Steffie

CIEKAWOSTKA: Do soundtracku bajki nagrano utwór w wykonaniu ekipy, która podkłądała głos postaciom. W utworze usłyszeć możemy m.in. Nicki Minaj, Drake’a czy Jennifer Lopez.


MyTruth2013

TYTUŁ: My Truth (na E!) TYP: film dokumentarny PREMIERA: 2013

PEŁNY DOKUMENT: EPIZOD1 | EPIZOD2 | EPIZOD3

OPIS: Od czasu premiery filmu dokumentarnego „My Time Now” kariera Nicki Minaj rozwinęła się na większą skalę. Raperka nie tylko pracuje nad nową muzykę, ale bierze też udział w wielu projektach (udział w programie American Idol; premiera pierwszych perfum „Pink Friday”). Stacja E! wyemitowała program w trzech częściach.


cartoonnetwork

TYTUŁ: Steven Universe (na Cartoon Network) TYP: kreskówka PREMIERA: 2013/2014

PEŁNY ODCINEK: OBEJRZYJ!

OPIS: Serial opisuje perypetie Stevena Universe’a, chłopca, który jest najmłodszym, a także jedynym męskim członkiem grupy superbohaterów zwanych Kryształowymi Klejnotami. Steven nie jest tak silny i mądry jak jego towarzyszki: Ametyst, Granat i Perła; nawet nie potrafi w pełni kontrolować swoich mocy, które swoje źródło mają w magicznym klejnocie, który znajduje się w jego pępku. Steven wraz z resztą grupy wspólnie przeżywają niezwykłe przygody.

ROLA NICKI: Podkładanie głosu pod postać Sugilite


otherwoman

TYTUŁ: Inna Kobieta TYP: komedia romantyczna PREMIERA: 1 kwietnia 2014

PEŁNY FILM: OBEJRZYJ!

OPIS: Carly (Cameron Diaz) odkrywa, że jej wymarzony mężczyzna ma żonę, która wkrótce ją odwiedza. Kobiety zaprzyjaźniają się i łączy siły, by dokonać zemsty. W rolach głównych Cameron Diaz, Leslie Mann oraz Kate Upton. W rolach pobocznych pojawiają się Nikolaj Coster-Waldau (Mark), Taylor Kinney (brat Kate) oraz Nicki Minaj (Lydia)

CIEKAWOSTKA: W każdej nowej scenie Lydia (Nicki Minaj) ma nową perukę.


My Time Again 2014

TYTUŁ: My Time AGAIN  TYP: film dokumentarny  PREMIERA: 2014

PEŁNY FILM: OBEJRZYJ!

OPIS: 60-minutowy dokument, który pokazuje z bliska naszą ukochaną raperkę. Zobacz niecenzurowane i nieskrępowane zachowanie Nicki Minaj, poza światłami reflektorów! Kamery MTV śledziły jej przygotowania do wydania najbardziej intymnego albumu w karierze ‘The Pinkprint’. Jak wyglądała praca w studio? Co Nicki uważa o innych raperach i kondycji amerykańskiego hip-hopu? Jak udaje jej się łączyć prywatne życie z karierą rozwijającą się w zawrotnym tempie? W najnowszym dokumencie Minaj ukazuje swoje życie prywatne oraz przygotowania do wielkich gal.

 


tppmovie

TYTUŁ: The Pinkprint Movie TYP: film krótkometrażowy, teledysk  PREMIERA: 2014

PEŁNY FILM: OBEJRZYJ!

OPIS: The Pinkprint Movie to 15-minutowa produkcja filmowa, promująca najnowszy album Nicki Minaj. W filmie pojawiają się cztery piosenki raperki z płyty The Pinkprint tj.: The Crying Game, All Things Go, Grand Piano oraz I Lied. Obraz to swego rodzaju artystyczne podsumowanie dotychczasowych osiągnięć artystki. Nicki Minaj poważnie podeszła do tematu, o czym świadczy m.in. zdanie wprowadzające: Life is a movie but it never be a sequel. W filmie pojawiają się wątki biograficzne jak np. wspomnienie o nienarodzonym dziecku Nicki Minaj.

 


TYTUŁ: Barbershop The Next Cut TYP: Komedia PREMIERA: 15 kwietnia 2016

OPIS: Po raz kolejny mamy okazję odwiedzić salon fryzjerski Calvina (Ice Cube). Ci, którzy pamiętają poprzednią część wiedzą że było to sanktuarium przeznaczone dla mężczyzn, bowiem to oni byli w zespole. Oprócz nowej załogi, pełnej pięknych kobiet, salon przeszedł też gruntowną modernizacje. Wszystko idzie zgodnie z planem lecz dzielnica podupada, Calvin wraz z ekipą bierze się za czystki na dzielni…

CIEKAWOSTKA: Zdjęcia do filmu nakręcono w Atlancie (Georgia, USA) oraz Chicago (Illinois, USA).