Świąteczne upominki dla ojca

Książki należą do jednych z najlepszych prezentów, ze względu na swoją uniwersalność, więc jeśli nie wiesz jaki prezent dla taty na święta kupić, warto zainteresować się pozycjami poniżej. 

Echa przyszłych wypadków. Trylogia Licaniusa – James Islington

Krwawa bitwa między Illin Illian i Tol shen ujawniła ludziom bolesną i przerażającą prawdę. Bariera słabnie z każdym dniem. Jeśli się zawali, świat całkowicie stanie się prawdziwym horrorem. Życie, radość, światło, nadzieja – wszystko to zastąpi ból. Tragiczny los jest napisany dla tych, którzy przeżyli wojnę. Wrogowie wciąż ukrywający się w Talan Gol nie zrobili tego z tchórzostwa. Czekają tylko na chwilę, aby wykorzystać całą swoją moc i okrucieństwo, by zaatakować bezlitośnie.

Mimo to problemem nie jest tylko wróg. Rada Starszych nie podjęła zdecydowanych działań, lecz prowadził wewnętrzną grę. Dla Daviana ich krótkowzroczność jest frustrująca i nie ułatwia mu wykonania zadania polegającego na szybkim reagowaniu na ogromne zagrożenia. Ponadto musi radzić sobie z trudniejszymi rzeczami – bardziej osobistymi dla niego. Jego przeszłość była pełna krwi, śmierci i kłamstw. Teraz musi się z nią zmierzyć.

KLĄTWIARZE- HOLLY BLACK

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny ludzkich czarodziejów o wielu niezwykłych mocach. Na przykład mogą zmienić nastrój i pamięć osoby, jednym muśnięciem ręki. Jednak używanie klątw jest nielegalne. Wielu z nich poszło niewłaściwą ścieżką, są kłamcami, a nawet gangsterami. Cassel nie ma żadnych magicznych zdolności, przez co jest skazany na los outsidera i jeśli nie zabiłby swojej przyjaciółki Lily, byłby zwykłym dzieckiem w pokręconej rodzinie.

Młody człowiek zachował normalny wygląd, ostrożnie wtapiając się w tłum, ale gdy stracił kontrolę: zaczął chodzić we śnie, wiedziony straszliwym snem, że biały kot miał mu coś do powiedzenia. Kassel zauważył również inne niepokojące rzeczy, takie jak dziwne zachowanie jego braci, którzy strzegli jego tajemnic. Kiedy zaczął podejrzewać, że jest ignoranckim pionkiem w wielkiej grze kryminalnej, postanowił przywrócić sobie pamięć.